Warto zacząć od podstawowych informacji dotyczących tego urządzenia. Hulajnoga elektryczna wygląda niemalże tak samo jak klasyczny model pozbawiony silnika. Mimo to przemieszczanie się za jej pomocą jest dużo przyjemniejsze i zdecydowanie mniej męczące – nie musisz bowiem odpychać się nogą, używając siły, ponieważ akumulator i silnik zamontowany w urządzeniu zapewniają Ci należyty komfort jazdy. Właśnie od tych dwóch wspomnianych elementów zależy to, jaki zasięg ma hulajnoga elektryczna.

Zasięg hulajnogi elektrycznej ma znaczenie

Hulajnoga to przede wszystkim szybki oraz wygodny środek transportu, który umożliwi Ci pokonanie znacznych dystansów w stosunkowo krótkim czasie. Zasięg hulajnogi elektrycznej jest zależny od tego, na jaki model się zdecydujesz. W podstawowym, najtańszym spośród hulajnóg Xiaomi modelu Mi Essential producent szacuje zasięg na 20 km. Droższe modele, takie jak Xiaomi M365 czy Mi 1S umożliwiają pokonanie trasy około 30-kilometrowej.

Gdy mówimy o najdroższych hulajnogach Xiaomi, czyli modelach M365 Pro oraz Mi Pro 2, to teoretycznie powinniśmy być w stanie przejechać z ich pomocą 45 km. Natomiast w przypadku jeszcze droższego modelu hulajnogi elektrycznej, jakim jest Ninebot Max G30, możemy mówić o zasięgu równym aż 65 kilometrom! Jest to opcja, która z pewnością spodoba się osobom lubiącym długodystansowe wyprawy. Zasięg hulajnogi elektrycznej uwarunkowany jest w głównej mierze pojemnością akumulatora, dlatego im lepszy sprzęt, tym dłużej możesz na nim pojeździć, bez konieczności ponownego podłączenia do ładowania.

Kiedy mowa o zasięgu hulajnogi elektrycznej, należy wspomnieć, że często są one jednak mocno zawyżone. Producent wylicza je dla podróży po płaskiej powierzchni, bez wiatru, przy 20°C i dla użytkownika o wadze 65 kg. Musisz wziąć pod uwagę, że zasięg hulajnogi z osobą o większej wadze podczas podróży w zimę oraz pod górkę potrafi zmniejszyć się nawet o połowę!

Rodzaje hulajnóg elektrycznych – zasięg a masa urządzenia

Zasięg hulajnogi elektrycznej różni się w zależności od danego modelu. Warto wspomnieć, że z reguły wyższy zasięg to jednak większa waga pojazdu oraz jego rozmiar. Większa hulajnoga z dużym akumulatorem to dobry wybór dla ludzi pokonujących większe odległości oraz posiadających miejsce na jej przechowywanie. Jeśli jednak nie potrzebujesz ogromnego zasięgu, często musisz przenosić hulajnogę, a miejsce na jej przechowywanie jest ograniczone – wtedy lepiej rozważyć mniejszy, tańszy model o krótszym zasięgu.

Zasięg hulajnogi elektrycznej – jaki model wybrać?

Posiadanie nawet najlepszej hulajnogi z największym zasięgiem na nic nam się zda, gdy w trasie złapie nas awaria i nigdzie dalej nie pojedziemy. Dlatego warto zadbać zawczasu o kondycję hulajnogi. W takim przypadku warto skorzystać z doświadczenia pracowników sklepów internetowych.

W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju akcesoria do hulajnogi elektrycznej – opony, dętki, błotniki oraz wiele innych dodatków, bez których Twój sprzęt nie będzie sprawnie działał. Możemy pochwalić się szerokim asortymentem oraz pozytywnymi opiniami klientów, którzy skorzystali z naszych usług. Warto podkreślić, że dużą część produktów, które możesz znaleźć w naszej ofercie, wykonujemy samodzielnie, wykorzystując do tego drukarkę 3D oraz prywatny warsztat firmowy, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na najwyższa jakość.

Korzystając z usług naszego sklepu otrzymasz trwałe, wysokiej jakości produkty, dzięki którym Twój sprzęt będzie działał bez zarzutu.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.