Co musisz wiedzieć o hulajnogach elektrycznych?

Hulajnogi elektryczne to gorący temat – z jednej strony są ekologicznym i wydajnym sposobem przemieszczania się, z drugiej strony często postrzegane są jako zagrożenie. Jeśli jesteś zainteresowany tematem i zastanawiasz się nad zakupem hulajnogi elektrycznej musisz wiedzieć kilka rzeczy. Oto najważniejsze informacje, a także najlepsze modele polecane przez ekspertów.

Read more
144 views

Jak zresetować hulajnogę elektryczną?

Resetowanie hulajnogi elektrycznej to prosty i skuteczny sposób na rozwiązanie wielu problemów technicznych, które mają swoje podłoże w oprogramowaniu tego urządzenia. Procedura ta pozwala przywrócić ustawienia fabryczne pojazdu i to w stosunkowo łatwy sposób. Zobacz, jak zresetować hulajnogę elektryczną, czy można to zrobić samodzielnie i czy proces ten może wpływać na odpowiedzialność producenta w razie chęci skorzystania z gwarancji.

Read more
9895 views

Zamoczenie, zalanie hulajnogi elektrycznej – co robić?

Zalanie hulajnogi elektrycznej może wydawać się katastrofą. Istnieją jednak pewne sposoby na zaradzenie tej sytuacji oraz zmniejszenie ryzyka powstania większej, kosztowniejszej awarii. Kluczowe jest szybkie działanie, które obejmuje osuszenie zewnętrznych i wewnętrznych części hulajnogi i jej testy. Niestety w przypadku poważniejszych uszkodzeń niezbędna może być pomoc profesjonalnego serwisu. Spotkało Cię zamoczenie hulajnogi elektrycznej? Co zrobić, aby uniknąć tego problemu, a w razie jego wystąpienia, jak najszybciej się z nim uporać? Odpowiadamy!

Read more
664 views

Jakie opony do hulajnogi elektrycznej na zimę?

Ogumienie to podstawowy element eksploatacyjny każdej hulajnogi elektrycznej, decydujący o bezpieczeństwie kierowcy i wydajności tego pojazdu w trakcie jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Należy je bezwzględnie dopasować do tego sezonu, kierując uwagę zarówno na zgodność z modelem hulajnogi, jak i cechy specyficzne dla warunków zimowych. Zobacz, jakie opony do hulajnogi elektrycznej na zimę wybrać, czym się kierować i które cechy uznać za zdecydowanie najważniejsze.

Read more
362 views

Jak dbać o baterię w hulajnodze?

Kluczem do zminimalizowania kosztów eksploatacji hulajnogi elektrycznej jest odpowiednia pielęgnacja baterii, która jest sercem każdego pojazdu zasilanego elektrycznie. W artykule przyjrzymy się bliżej technologii baterii do hulajnóg, omówimy najczęstsze problemy, które mogą spotkać użytkowników, a także podpowiemy, jak prawidłowo dbać o baterię, aby ta służyła jak najdłużej. Dowiedz się, jak dbać o baterię w hulajnodze, nie pogarszając jednocześnie swojego komfortu jej eksploatacji.

Read more
1409 views

Czy można jeździć hulajnogą elektryczną po ulicy?

W obliczu rosnącej popularności hulajnóg elektrycznych nasuwa się istotne pytanie dotyczące ich legalnego użytkowania na publicznych drogach. W niniejszym artykule skoncentrujemy się na analizie przepisów regulujących tę formę transportu, mając na uwadze także aspekty bezpieczeństwa związane z poruszaniem się tego rodzaju pojazdem w przestrzeni miejskiej. Dowiedz się już dziś, czy można jeździć hulajnogą elektryczną po ulicy.

Read more
13536 views

Jak dobrać ochraniacze na hulajnogę?

Podczas jazdy na hulajnodze bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla każdego. Wśród najważniejszych elementów ochronnych, które każdy użytkownik hulajnogi powinien posiadać na bieżącym wyposażeniu, to kask, ochraniacze na kolana i łokcie oraz rękawiczki. Wszystkie skutecznie chronią różne części ciała przed urazami, a także są wygodne i dzięki temu zupełnie nie ograniczają ruchomości stawów. Zobacz, jak dobrać ochraniacze na hulajnogę, aby te spełniły swoje zadanie.

Read more
556 views

Jaki smar wybrać do hulajnogi elektrycznej?

Tarcie różnych elementów mechanicznych o siebie bez filmu olejowego zawsze powoduje ich nadmierne zużycie. Z jednej strony wydziela się ciepło, a z drugiej powstają rysy oraz nieprzyjemne hałasy i drgania. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń i podnieść komfort jazdy, wykorzystuje się specjalne środki i preparaty, mające na celu zniwelowanie mocnego tarcia i idących za tym następstw. Dowiedz się, jaki smar wybrać do hulajnogi elektrycznej i dlaczego warto wybrać mądrze.

Read more
889 views

Jak ubrać się na hulajnogę?

Jazda hulajnogą wciąga. Możliwość dotarcia w każde miejsce, minimalne wymiary zewnętrzne oraz niska cena zakupu w stosunku do nieograniczonej mobilności sprawia, że coraz więcej osób traktuje je na równi z rowerem. I nie ma w tym nic dziwnego – można na nich pokonać podmiejskie uliczki podczas jazdy do szkoły, jak i zatłoczone, miejskie alejki w trakcie jazdy do pracy, w której obowiązuje ścisły dress-code. Dowiedz się, jak ubrać się na hulajnogę, aby połączyć komfort z bezpieczeństwem. Czego się wystrzegać, a na co stawiać.

Read more
734 views

Jak nauczyć się jeździć na hulajnodze elektrycznej?

Jazda na hulajnodze elektrycznej ma wiele zalet. Pozwala szybko się przemieścić, jest bezpieczna w użytkowaniu, daje mnóstwo frajdy, a przy tym także stanowi jeden z najciekawszych wizualnie środków transportu. Nie dziwi zatem fakt, że jej rynkowa popularność rośnie z roku na rok. Problemem jest jednak to, jak nauczyć się jeździć na hulajnodze bez żadnego wcześniejszego kontaktu z tym pojazdem i co zrobić, aby jazda łączyła bezpieczeństwo, dynamikę oraz komfort. Dowiedz się już dziś!

Read more
1190 views

Jak parkować hulajnogę elektryczną?

Uwielbiamy hulajnogi elektryczne i wszystko, co z nimi związane – łatwość obsługi, błyskawiczne przyswojenie wiedzy i podstaw dotyczących poruszania się nimi, jak i stosunkowo niską cenę, szczególnie w zestawieniu z wysokim komfortem jazdy na co dzień. Do niedawna hulajnogi nie były regulowane prawnie, całkiem niedawno jednak w ustawie prawo o ruchu drogowym pojawiła się wzmianka o hulajnodze elektrycznej, a wraz z nią szereg wymogów prawnych i obostrzeń. Jeden z punktów dotyczy tego, jak parkować hulajnogę elektryczną, aby nie stwarzać zagrożenia i postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Read more
1645 views

Jak przygotować hulajnogę elektryczną na wiosnę?

Jedni po mieście jeżdżą rowerem, inni wybierają spacer, a jeszcze inni preferują podróż komunikacją miejską. Z roku na rok rośnie jednak zainteresowanie jazdą hulajnogą elektryczną – ciekawym środkiem lokomocji, który ma na świecie miliony prawdziwych wielbicieli. Jak przygotować hulajnogę elektryczną na wiosnę? Jak się okazuje, proces ten wcale nie należy do skomplikowanych i trudnych, można go przeprowadzić samodzielnie, jak i zdecydować się na usługę dobrego warsztatu.

Read more
550 views
Produkt dodany do ulubionych