Wiele osób zastanawia się jednak, czy ten środek komunikacji jest ekologiczny dla naszego środowiska? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to nurtujące pytanie. 

Zalety korzystania z e-hulajnogi

W pierwszej kolejności należałoby wskazać na mobilność hulajnóg. Kiedy rezygnujemy z dojazdów do pracy czy szkoły autobusem, a tym bardziej autem na rzecz hulajnogi, mamy pewność, że unikniemy czasem godzinnego stania w korkach. Jedną z największych zalet korzystania z tego środka transportu jest właśnie możliwość dostania się nim niemalże wszędzie w stosunkowo krótkim czasie. Ułatwieniem w poruszaniu się po mieście jest to, że hulajnogą, zgodnie z przepisami - należy przemieszczać się po drogach rowerowych. Dzięki temu ograniczają nas jedynie światła na pasach. 

Kolejno należy wskazać to, iż w momencie kiedy przesiadamy się z auta na elektryczną hulajnogę, przyczyniamy się do zmniejszenia ruchu na ulicach miasta. Ci, którzy w miejsce swej destynacji nie mogą dostać się na hulajnodze lub rowerze, albo po prostu wybierają auto - mogą cieszyć się w miarę pustymi ulicami. Co za tym idzie - im mniej aut na drodze - tym mniej spalin, które trafiają do atmosfery.

Chcielibyśmy podkreślić fakt, że do jazdy na elektrycznej hulajnodze nie potrzeba mieć żadnych specjalnych uprawnień ani licencji, gdy jesteśmy pełnoletni. Każdy może z nich korzystać. Nawet dzieci powyżej 10 lat, gdy posiadają kartę rowerową. Hulajnogi należą do jednych z najbardziej bezpiecznych środków komunikacji, a porównując koszt ich eksploatacji do kosztu zakupu paliwa czy coraz droższych biletów do jazdy komunikacją miejską, to zdecydowanie warto wybrać hulajnogi.

Czy hulajnogi elektryczne są ekologiczne?

Jak już wyżej wskazaliśmy, korzystanie z elektrycznych hulajnóg przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin. Ten środek transportu nie posiada silnika spalinowego, nie wypuszcza do środowiska żadnych trujących gazów. Hulajnogi elektryczne zasilane są na prąd, a ich ładowanie jest nawet tańsze niż koszt zakupu biletu na autobus. Czy zastanawiałeś się nad tym, ile rocznie wydajesz na zakup paliwa, czy biletów na komunikację miejską? Koszty te mogą naprawdę przerazić, szczególnie w skali roku. Wiadomo, że w zimie, szczególnie tej śnieżnej i mroźnej z hulajnogi zrezygnujemy, jednak warunki do korzystania z tego środka transportu są korzystne przez ponad 3/4 roku. 

Hulajnogi elektryczne, szczególnie te wypożyczane na minuty dosyć szybko ulegają zużyciu, co za tym idzie po kilku miesiącach taka hulajnoga może posłużyć jedynie innym sprzętom jak „dawca”. Inaczej sprawa wygląda w przypadku prywatnych hulajnóg, o które użytkownicy bardzo dbają. W naszym sklepie oferujemy części zamienne i akcesoria do hulajnóg Xiaomi oraz Ninebot Max, które są najbardziej popularnymi „prywatnymi” hulajnogami. Dzięki temu Twoja hulajnoga będzie przez długi czas bezawaryjnie służyła, a każdą awarię naprawisz w krótką chwilę.

Hulajnogi - ekologiczny środek transportu, czy dla każdego?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem elektrycznej hulajnogi powinieneś przede wszystkim przemyśleć to, w jakim celu będziesz z niej korzystać, a także czy trasa, po której się poruszasz, jest odpowiednia i bezpieczna dla hulajnogi. Jazda tym środkiem transportu nie wymaga od nas zbędnego wysiłku, w przeciwieństwie do np. roweru. Zatem brak fizycznych uwarunkowań do uprawiania sportów, czy też po prostu brak kondycji nie dyskwalifikują nikogo w przypadku użytkowania hulajnogi. Pamiętaj, że używając hulajnogi elektrycznej, chronisz środowisko, w którym żyjesz Ty, Twoje dzieci i Twoja rodzina - warto o nie dbać.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.