Hulajnogi elektryczne weszły na polski rynek całkiem niedawno, ale ich popularność stale rośnie. Są świetnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w dużych i zatłoczonych miastach, ponieważ dzięki hulajnodze ominiesz korki oraz w bezpieczny i szybki sposób dotrzesz do celu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na zakup tego środka transportu. Jednak na rynku jest wiele tego typu produktów i trudno wybrać model, który spełni wszystkie oczekiwania. Właśnie dlatego stworzyliśmy ten poradnik. Co warto wiedzieć przed zakupem hulajnogi elektrycznej?

Czym jest hulajnoga elektryczna?

Hulajnoga elektryczna to świetny środek transportu, który wyróżnia się tym, że jest napędzany silnikiem. I chociaż z wyglądu podobna jest do tradycyjnego modelu, to jednak znacznie się od niego różni. Zalet hulajnogi elektrycznej jest naprawdę wiele. Oto niektóre z nich:

  • aby się na nich poruszać, nie musisz używać siły nóg;
  • można łatwo ją przenieść, gdy zaistnieje taka potrzeba;
  • hulajnogi są ekologiczne, ponieważ nie wydzielają spalin;
  • przemieszczanie się nimi jest tańsze niż jazda samochodem;
  • pozwalają na szybkie i bezproblemowe przedostanie się z punktu A do punktu B.

Moc silnika

Kiedy decydujesz się na zakup danego modelu, zwróć uwagę na moc jego silnika elektrycznego. Im jest wyższa, tym szybciej będziesz w stanie się rozpędzić podczas jazdy. Należy jednak pamiętać, że maksymalna prędkość, do jakiej często są ograniczone elektronicznie hulajnogi wynosi 25 km/h. Większość modeli posiada moc z przedziału 250-350 W i jest ona zupełnie wystarczająca, by bezproblemowo korzystać z urządzenia. Czasem nie ma sensu decydować się na zakup drogiej hulajnogi elektrycznej o większej mocy, której nie będziesz mógł wykorzystać. 

Zasięg hulajnogi

Jest to jeden z najważniejszych parametrów, który różni się w zależności od producenta. Zasięg hulajnogi oznacza dystans, jaki może ona pokonać na jednym ładowaniu. Zależy on od wielu czynników, ale decydującym jest pojemność baterii. Wybierz taki model, który pozwoli Ci na spokojne dotarcie do celu. Nie ma nic gorszego niż hulajnoga, która rozładuje nam się w połowie trasy. Oczywiście musisz zdawać sobie sprawę z tego, że z reguły im większa pojemność baterii tym dłuższy jej czas ładowania.

Opony

Zakup hulajnogi elektrycznej to niemały wydatek. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się jej specyfikacji. Jedną z ważniejszych rzeczy, które należy sprawdzić to rodzaj opon, jakie oferuje producent. Są one jednym z najważniejszych elementów w hulajnodze, dlatego że to właśnie od nich zależy, czy pojazdy będzie bezproblemowy i komfortowy w użytkowaniu. Najgorszą amortyzację zapewniają pełne, lane opony (mylnie przez niektórych zwane bezdętkowymi). Zaletą ich jest fakt, że nigdy się nie przebiją, więc w trasie nie spotka nas przykra niespodzianka w postaci złapania gumy. Dużo lepszą amortyzację zapewniają pneumatyczne, pompowane opony. Występują one najczęściej w rozmiarze 8,5” i zapewniają całkiem niezły komfort jazdy. Nowe, większe hulajnogi oferują pompowane opony w rozmiarze 10”, a czasem nawet jeszcze większe, które fenomenalnie wybierają wszelkie nierówności. Kupując jednak hulajnogę z oponami pneumatycznymi musimy być świadomi, że mogą się one przebić.

Zalet hulajnogi elektrycznej jest wiele, dlatego śmiało możesz zdecydować się na taki zakup. Jeżeli męczy Cię stanie w korkach, to zakup takiego sprzętu będzie dla Ciebie właściwym rozwiązaniem. Zanim tego dokonasz, zwróć uwagę na poruszone przez nas kwestie, byś wybrał taki model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Jeżeli potrzebujesz porady fachowca, zgłoś się do nas. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.