Elektryczne hulajnogi - krótka charakterystyka

Elektryczne hulajnogi są niewielkimi urządzeniami, które służą do przemieszczania się jednej osoby. Są one wyposażone w akumulator, który zapewnia prąd silnikowi elektrycznemu. Tego rodzaju napęd pozwala zdecydowanej większości dostępnych na rynku modeli na osiągnięcie prędkości maksymalnej, która wynosi 25 km/h.

Zastanawiając się nad tym, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, należy pamiętać o jednej rzeczy – że jest to świetny środek transportu dla osób z każdej grupy wiekowej. Oznacza to, że mogą z nich korzystać zarówno młodzież, jak i dorośli, a nawet seniorzy.

Na polskim rynku dostępne są hulajnogi różnych producentów. Wśród nich dominują firmy pochodzące z Chin, jednakże można spotkać również urządzenia sygnowane przez producentów z innych krajów. Na ulicach polskich miast najczęściej można spotkać hulajnogi marki Xiaomi, Ninebot, a ostatnio również Motus.

Jaką hulajnogę elektryczną kupić? Na co zwrócić uwagę?

Jaką hulajnogę elektryczną kupić, aby być w pełni usatysfakcjonowanym z dokonanego wyboru? Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Przede wszystkim zastanów się, kto będzie korzystał z danego urządzenia. Hulajnogi, które można znaleźć w sklepach, różnią się rozmiarem oraz maksymalnym obciążeniem. Dorośli potrzebują bowiem większego i mocniejszego sprzętu niż młodzież. Co istotne, w niektórych modelach (choć nie we wszystkich) wysokość kierownicy można regulować, dopasowując ją tym samym do wzrostu użytkownika. Jeżeli chodzi o maksymalne dopuszczalne obciążenie, na rynku dostępne są modele, które są w stanie przewieźć osobę o masie nawet 100 kilogramów (np. Ninebot Max G30).

Masa urządzenia

Warto zwrócić uwagę na masę urządzenia. Lekka hulajnoga będzie dawała łatwo się przenosić lub wnosić po schodach, jednak prawdopodobnie będzie mniejsza, a więc mniej wygodna podczas jazdy. Większa hulajnoga to większa waga, ale również większy komfort i zasięg jazdy. Niektórzy producenci, zdając sobie sprawę z tego, jak istotna jest kwestia masy tego sprzętu, wykonują swoje modele z aluminium (m.in. wszystkie modele hulajnóg Xiaomi).

Prędkość hulajnogi

Ważnym parametrem każdej hulajnogi jest także jej prędkość maksymalna. Zdecydowana większość urządzeń umożliwia poruszanie się z szybkością do 25 km/h. Dostępne są jednak modele, które mogą jeździć znacznie szybciej. Niemniej jednak, korzystanie z nich wymaga od użytkowników znacznie większych umiejętności.

Zasięg 

Jeżeli zamierzasz wykorzystywać hulajnogę jako alternatywę dla komunikacji miejskiej, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na zasięg urządzenia. Podstawowe modele umożliwiają przejechanie do 20 kilometrów bez ładowania (np. Xiaomi Mi Essential). Bardziej zaawansowane urządzenia zapewniają zasięg od 30 (np. Xiaomi M365 czy Mi 1S) do 45 kilometrów (Xiaomi M365 Pro czy Mi Pro 2), a niektóre nawet 65! (mowa tu np. o hulajnodze Ninebot Max G30).

Czas ładowania hulajnogi

Istotny jest również czas ładowania. Niektóre modele można naładować w czasie, który nie przekracza 2 godzin, dzięki czemu szybciej będziesz mógł cieszyć się jazdą. Pamiętaj jednak, że zasięg takiej hulajnogi prawdopodobnie będzie krótszy niż tej, która ładuje się przez 8h.

Niezwykle istotną kwestią jest jakość danego urządzenia. Aby mieć pewność dotyczącą tej kwestii, warto dokonać zakupu w sklepie specjalizującym się w sprzedaży hulajnóg, a nie w supermarkecie. Doświadczeni sprzedawcy mają w swojej ofercie sprzęt renomowanych producentów, który gwarantuje trwałą i bezproblemową eksploatację.

Hulajnogi elektryczne - opinie

Nie bez znaczenia jest także wsparcie społeczności. Im więcej użytkowników danego modelu, tym szansa na otrzymanie pomocy np. na grupie na facebooku jest wyższa. Również oferta sklepów z częściami i akcesoriami jest bogatsza, ponieważ muszą one sprostać popytowi narzuconemu przez dużą grupę odbiorców. Najbardziej licznymi społecznościami mogą pochwalić się użytkownicy hulajnóg Xiaomi oraz Ninebot.

Elektryczne hulajnogi coraz częściej widuje się na ulicach zarówno dużych miast, jak i niewielkich miejscowości. Urządzenia te umożliwiają szybkie przemieszczanie się i omijanie korków, dlatego też hulajnogi elektryczne są popularnym środkiem transportu, wybieranym przez osoby w każdym wieku. Jeśli zastanawiasz się, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, przemyśl, na jakich jej funkcjach zależy Ci najbardziej i wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami. Prowadzimy sklep z akcesoriami do hulajnóg elektrycznych, dzięki czemu posiadamy wiedzę, która pomoże Ci podjąć decyzję dotyczącą zakupu.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.