jak uruchomić hulajnogę elektryczną

W końcu nadszedł ten czas, na który tak długo czekałeś/-aś. Po wizycie w sklepie wracasz z wymarzonym jednośladem lub właśnie odebrałeś/-aś paczkę od kuriera. Radość nie ma granic, a ekscytacja nie pozwala dłużej czekać, dlatego pierwsze co robisz to odpakowujesz paczkę, składasz wszystkie elementy zgodnie z instrukcją i planujesz ruszać w swoją pierwszą podróż. Sprawdź już dziś, czy na pewno jesteś odpowiednio przygotowany/-a i dowiedz się, jak uruchomić hulajnogę elektryczną w prawidłowy sposób.

Pierwsze uruchomienie hulajnogi elektrycznej – dokonaj dokładnej inspekcji

Pokusa wyruszenia w pierwszą podróż jest z pewnością ogromna, jednak w pierwszej kolejności, jeszcze przed uruchomieniem hulajnogi elektrycznej, warto wykonać kilka czynności. Dzięki temu pierwszy przejazd będzie bezpieczny i znacznie łatwiej oswoisz się z jednośladem.

Sprawdź wszystkie elementy

Po otwarciu paczki z urządzeniem koniecznie sprawdź wszystkie elementy konstrukcyjne i obejrzyj je z każdej strony. Powinny być nienaruszone, kompletne i starannie wykonane. Jakiekolwiek uszkodzenie mechaniczne powinno Cię zaniepokoić i nie można go lekceważyć. Może się okazać, że wina leży po stronie kuriera, dlatego najlepiej otwierać paczkę w jego obecności, jeśli zamawiałeś/-aś hulajnogę online.

Zapoznaj się z instrukcją

Po dokładnym obejrzeniu wszystkich elementów należy zapoznać się z instrukcją i sprawdzić, czy niczego nie brakuje. Oczywiście nie dotyczy to wyłącznie komponentów wchodzących w skład konstrukcji, ale także drobnych podzespołów montażowych, takich jak śruby czy niezbędne narzędzia do prawidłowego złożenia hulajnogi elektrycznej. Oczywiście instrukcja powinna być przeczytana od pierwszej do ostatniej strony, gdyż jest to obowiązkowa lektura dla każdego użytkownika.

Złóż hulajnogę

Opierając się na wskazówkach znajdujących się w instrukcji należy złożyć hulajnogę elektryczną ze zwróceniem uwagi nawet na najdrobniejsze szczegóły. Niechlujne złożenie i wykonywanie każdego etapu składania w pośpiechu może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami, które mogą nawet zagrażać życiu podczas jazdy. Dlatego po złożeniu koniecznie sprawdź, czy mechanizm działa poprawnie, kierownica trzyma się stabilnie, a koła utrzymują prawidłowy tor jazdy.

Uruchomienie hulajnogi elektrycznej – zacznij od naładowania baterii

Po dokładnym złożeniu może się wydawać, że hulajnoga elektryczna jest gotowa do jazdy. Jednak niekoniecznie – wszystko zależy od poziomu naładowania baterii. Warto o tym pamiętać, gdyż możemy się rozczarować. Rozładowany akumulator nie pozwoli nawet na jazdę próbną, dlatego jeszcze przed pierwszą podróżą warto naładować go do pełna. Należy dbać o żywotność baterii, gdyż jest o jeden z najkosztowniejszych elementów składowych hulajnogi. Stan akumulatora należy także sprawdzić przed każdym wykorzystaniem jednośladu, aby mieć pewność, że dotrzesz do celu bez konieczności doładowywania baterii po drodze, co nie zawsze jest możliwe.

Skontroluj działanie hamulców jeszcze przed wyruszeniem w trasę

Oczywiście, zanim zaczniesz korzystać z hulajnogi na świeżym powietrzu, koniecznie sprawdź sprawność jej układu hamulcowego, gdyż skuteczne hamowanie to podstawa. Zatem skontroluj, czy manetka przyspieszenia działa poprawnie i hamulce również. Czy nic się nie zacina i gwarantuje możliwość nagłego zatrzymania się w miejscu, gdy tylko doszłoby do nieprzewidzianej sytuacji podczas jazdy, w trakcie awaryjnego hamowania.

Nie zapomnij o sprawdzeniu opon i ciśnienia

Przed pierwszą jazdą hulajnogą elektryczną bardzo ważne jest także skontrolowanie ciśnienia opon, które powinno być zgodne z zaleceniami producenta. Często jest również zapisane na oponie. Niedopompowane koła negatywnie wpływają na komfort jazdy, a także są podatniejsze na przetarcie czy przebicie.

Jak uruchomić elektryczną hulajnogę?

W celu uruchomienia hulajnogi elektrycznej należy:

  • włączyć hulajnogę i sprawdzić wskaźnik zasilania,
  • stanąć jedną nogą na platformie i powoli odepchnąć się drugą nogą od podłoża,
  • gdy hulajnoga zacznie się toczyć, należy położyć obie stopy na platformie i nacisnąć dźwignię przyspieszenia znajdującą się na kierownicy, a następnie dozować prędkość za jej pomocą.

Całkowite zwolnienie dźwigni przyspieszania uruchamia system odzyskiwania energii kinetycznej, natomiast w celu zahamowania należy nacisnąć dźwignię hamulca. Podczas jazdy konieczne jest balansowanie ciałem, zatem przechylanie w kierunku skrętu, co pozwoli łatwiej skręcać kierownicą.

Oczywiście podczas jazdy należy zawsze zachować szczególną ostrożność, w tym unikać poruszania się po śliskiej nawierzchni lub w trakcie dużej ulewy, a także uważać podczas przejazdów przez tory tramwajowe/kolejowe, progi zwalniające czy podjeżdżając na krawężnik. Nie należy przyspieszać gdy zjeżdżasz z góry, trzeba jednak bezpiecznie omijać przeszkody. W celu zwiększenia komfortu podczas jazdy warto uzupełnić hulajnogę o dodatkowe gadżety i akcesoria i zawsze podróżować w kasku.

Zrób jazdę próbną, zanim wybierzesz się w dalszą trasę

Gdy już wykonasz powyższe kroki, przyjdzie czas na jazdę próbną. W trakcie jej trwania warto zapoznać się ze sposobem i długością drogi hamowania oraz stabilnością na różnych nawierzchniach, należy także sprawdzić, jak bezpiecznie wjeżdżać na krawężniki, których w mieście nie brakuje. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza i z każdym kolejnym kilometrem jazda będzie sprawiać jeszcze więcej frajdy, a Ty będziesz czuć się na niej pewnej.

Korzystaj z aplikacji – hulajnoga elektryczna pod kontrolą

W przypadku gdy do wybranej hulajnogi elektrycznej jest dedykowana aplikacja na smartfon, to zawsze warto z niej skorzystać. W zależności od modelu jednośladu pozwoli ona na sprawdzenie między innymi:

  • stanu baterii,
  • najważniejszych parametrów,
  • przebiegu hulajnogi.

Hulajnogi elektryczne dają mnóstw frajdy, a sama jazda jest bardzo prosta i każdy może z łatwością nauczyć się korzystania z jednośladu. Zatem jest to doskonała inwestycja, która uprzyjemni wolny czas, a także zapewni ekonomiczniejszy i szybszy sposób na dostanie się do szkoły czy pracy.

FAQ:

1. Jak włączyć hulajnogę elektryczną?

Elektryczne hulajnogi są bardzo proste w obsłudze. Aby ją włączyć, należy wykorzystać przycisk zasilania, a następnie stanąć jedną nogą na platformie, a drugą delikatnie odepchnąć się od podłoża. Gdy jednoślad zostanie wprawiony w ruch, należy nacisnąć dźwignię odpowiadającą za przyspieszanie i cieszyć się jazdą z zachowaniem ostrożności.

2. Czy aplikacja do hulajnogi jest potrzebna?

Zawsze warto korzystać z dedykowanej aplikacji do hulajnogi, która pozwoli sprawdzić stan baterii, przebieg czy też regulować najważniejsze parametry w zależności od posiadanego modelu.

3. Co sprawdzić przed uruchomieniem hulajnogi elektrycznej?

Elektryczna hulajnoga wymaga sprawdzenia jej stanu technicznego przed uruchomieniem. Przede wszystkim istotna jest kontrola hamulca, ciśnienia w oponach oraz stanu naładowania baterii.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.