Kupując hulajnogę elektryczną, warto zabezpieczyć dodatkowy budżet, który będzie przeznaczony na późniejsze kupno wyeksploatowanych części urządzenia. Niektóre z akcesoriów hulajnogi elektrycznej są naprawdę drogie, jak np. jej bateria, która nierzadko kosztuje tyle, co połowa hulajnogi. By uniknąć szybkiego zepsucia się baterii i przedłużyć jej żywotność, warto odpowiednio o nią zadbać, między innymi poprzez prawidłowe ładowanie.

Bateria w hulajnodze elektrycznej jak o nią dbać?

Podstawą jest odpowiednie zadbanie o akumulator. Dzięki prawidłowemu ładowaniu baterii można znacznie wydłużyć żywotność urządzenia.

W przypadku wyposażenia hulajnogi w baterie litowo-jonowe najdłuższą żywotność urządzenia zapewnimy, utrzymując stopień naładowania między 40% a 80%. Doładowywanie baterii jest wskazane nawet wtedy, kiedy nie są one rozładowane do końca. Należy również pamiętać, aby nie trzymać podpiętej do ładowarki hulajnogi, gdy jest już ona w pełni naładowana, ponieważ ciągłe ładowanie negatywnie wpływa na żywotność akumulatora. Wskazane jest więc ładowanie baterii jak najczęściej, nawet gdy stopień naładowania wynosi np. 50%, a następnie odłączanie jej tuż po naładowaniu.

Warto dodać, że jeśli nie będziemy używać hulajnogi przez dłuższy czas, najlepiej przechowywać ją w stanie naładowania akumulatora do około 50-60%.

Właściwa ładowarka do Twojej hulajnogi

Wybór odpowiedniej ładowarki do hulajnogi elektrycznej nie może być przypadkowy powinna być ona wysokiej jakości oraz kompatybilna z Twoim pojazdem. Tylko w ten sposób unikniesz niechcianych awarii.

Po czym poznać dobrej jakości ładowarkę do urządzenia jednośladowego? Na co zwracać uwagę przy jej wyborze?

l  Napięcie powinno być dopasowane do wybranego modelu hulajnogi (wartość znajdziesz w parametrach swojego oryginalnego zasilacza dostosuj je do jego zamiennika);

l  wtyk – rodzaj wtyku również ma niemałe znaczenie, bowiem tak, jak w przypadku napięcia ładowarki, wtyk należy dostosować pod swoje urządzenie;

l  ładowanie i jego natężenie – szybkość ładowania hulajnogi jest zależna od wielkości tej wartości. Jeśli jest wysoka, ładowanie akumulatora przebiegnie znacznie szybciej;

l  inne zabezpieczenia – jeśli zależy Ci na ochronie przeciwzwarciowej lub termicznej, zwróć uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, jakie zapewniają niektóre z zasilaczy.

 

Zasilacz do hulajnogi elektrycznej   gdzie dostanę?

Odpowiednio dobrana ładowarka to podstawa prawidłowego funkcjonowania Twojej hulajnogi elektrycznej. W naszym sklepie, który zajmuje się sprzedażą części i akcesoriów do hulajnóg elektrycznych, znajdziesz ładowarki kompatybilne z hulajnogami Xiaomi.

Kupując u nas, masz pewność najwyższej jakości i dostępu do towarów powszechnie niedostępnych w innych sklepach.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.