Od momentu pojawienia się na rynku, hulajnogi elektryczne w Polsce robią furorę. Bardzo szybko zyskały uznanie wśród mieszkańców miast i obecnie stanowią istotny środek komunikacji dla wielu osób. W niektórych większych lokalizacjach prężnie działają systemy umożliwiające wypożyczenie hulajnogi elektrycznej przez każdą osobę, która posiada aplikację i ma możliwość uiszczenia należności za skorzystanie z usługi wypożyczenia. Część mieszkańców woli jednak posiadać taki pojazd na własność, co wcale nie jest dziwne, ponieważ wraz z rozwojem technologii samych hulajnóg i ich produkcji, stają się one coraz tańsze, a co za tym idzie - bardziej przystępne.

Pomimo wysokiego współczynnika popularności tego środka transportu, dużo osób wciąż nie wie, jak przechowywać hulajnogę elektryczną, aby była ona całkowicie bezpieczna. To właśnie dla nich przygotowaliśmy poniższy artykuł. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jak zbudowana jest hulajnoga elektryczna?

Zanim przejdziemy do opisu miejsc, w których można bezpiecznie przechowywać hulajnogę elektryczną, powinniśmy najpierw przyjrzeć się jej konstrukcji, aby dowiedzieć się, dlaczego wymaga ona nieco innego traktowania niż np. rower czy hulajnoga tradycyjna.

Pod względem konstrukcji i budowy zewnętrznej, na pierwszy rzut oka hulajnoga elektryczna nie różni się zbytnio od swojego klasycznego odpowiednika. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej, to możemy zauważyć całkiem sporo różnic. Hulajnoga elektryczna jest masywniejsza, co wynika głównie z dwóch powodów - po pierwsze - w podstawie hulajnogi, a więc części, na której znajduje się użytkownik w czasie jazdy, zazwyczaj producenci umieszczają akumulatory, które służą do zasilania całego pojazdu. Wykorzystywane w hulajnogach ogniwa nie należą do najmniejszych, jednak producenci muszą je gdzieś pomieścić. Ze względu na charakterystykę baterii i fakt, że są one dosyć delikatne, muszą być odpowiednio dobrze osłonięte, a więc podstawa hulajnogi jest wykonana z trwałych materiałów, najczęściej ze stopów metali takich jak np. aluminium czy stal.

Drugim powodem, przez który hulajnoga elektryczna sprawia wrażenie “napakowanej” jest fakt, że mamy możliwość osiągania na niej naprawdę dużych prędkości. Nie ma się co oszukiwać - konstrukcja musi być wykonana z trwałych i grubszych od standardowych materiałów, aby mogła wytrzymać obciążenia, którym jest poddawana. W przeciwnym wypadku, podczas szybkiej jazdy pojazd mógłby się po prostu rozlecieć, co stanowiłoby bardzo duże zagrożenie zarówno dla użytkownika, jak i dla otoczenia, w którym akurat by się on znajdował podczas takiego wydarzenia.

“Elektryka” od standardowej hulajnogi odróżniają następujące wyróżniki: elektryczne światła, obecność silnika i hamulca, manetki gazu i inne koła oraz opony. W finalnym rozrachunku wychodzi na to, że pomiędzy tymi dwoma pojazdami mamy jednak więcej różnic niż podobieństw.

Gdzie przechowywać hulajnogę elektryczną?

Wiemy już, jak skonstruowana jest hulajnoga, możemy teraz przejść do odpowiedzi na pytanie, które zadane zostało w tytule tego artykułu. Przechowywanie hulajnogi elektrycznej powinno odbywać się w miejscu, w którym panuje temperatura pokojowa i nie ma nadmiernej wilgoci, a także nie jest ona narażona na wystąpienie uszkodzeń mechanicznych. Te konkretne warunki przechowywania wymusza fakt obecności akumulatora i elektroniki, które nie za bardzo lubią się z niskimi i wysokimi temperaturami, a także z działaniem wilgoci. Miejscem, które spełnia wszystkie te wymagania, może być np. pojemna szafa bądź schowek w mieszkaniu czy domu.

Jeśli chcesz  jeszcze bardziej zadbać o swój pojazd, możesz zainwestować w torbę na hulajnogę elektryczną. Będzie ona doskonałym rozwiązaniem, aby uchronić ją przed kurzem i brudem w sytuacji, kiedy odstawisz ją na dłużej np. w czasie zimy. Dodatkowo jeśli chciałbyś mieć możliwość wygodnego transportu w przypadku rozładowanych akumulatorów czy niepogody, to tu również świetnie sprawdzi się wspomniana torba na hulajnogę elektryczną.

Dowiedz się jak dbać o hulajnogę elektryczną!

Produkt dodany do ulubionych