Hulajnoga elektryczna jest niewątpliwym hitem w ostatnich latach na polskich ulicach zarówno miast jak i wsi. Przebojem wdarła się do naszego życia codziennego. Z jej możliwości chętnie korzystają zarówno młodzież jak i dorośli, pragnący bez większego wysiłku pokonać planowaną trasę. Podstawową zaletą jest jej szybkość i niewielkie gabaryty. Hulajnoga elektryczna idealnie sprawdza się w zatłoczonym mieście. Bez większego problemu unikniemy korków czy jazdy publicznym środkiem transportu i z szybkością roweru dotrzemy do celu. Hulajnoga jest mniejsza i lżejsza od roweru, dzięki czemu możemy ją ze sobą zabrać do biura, sklepu czy na uczelnię.

Hulajnoga elektryczna wiąże się jednak z dość dużym wydatkiem. Aby zachować ją w dobrym stanie przez długi czas, należy odpowiednio o nią zadbać.

Jak dbać o hulajnogę elektryczną?

Zadbaj o baterię i akumulator

Hulajnoga elektryczna podobnie jak inne urządzenia transportu osobistego posiada baterię, która odgrywa kluczową rolę w ich funkcjonowaniu. Podstawą jest odpowiednie zadbanie o akumulator hulajnogi, przy odpowiednim ładowaniu baterii można znacznie wydłużyć żywotność urządzenia. W przypadku wyposażenia hulajnogi w baterie litowo-jonowe należy ładować je jak najczęściej nawet gdy nie są one rozładowane. Istotną kwestią jest dotrzymywanie warunków gwarancyjnych, w których jest wyszczególnione, żeby nie przegrzewać baterii zbyt długim ładowaniem (gdy wskaźnik ładowania wyniesie 100%), gdyż grozi to spięciem i w konsekwencji pożarem. Wskazane jest więc ładowanie baterii jak najczęściej, nawet gdy stopień naładowania wynosi np. 70%. Nie należy stosować ultraszybkiego ładowania baterii.

Warunki atmosferyczne

Nie pozostawiaj hulajnogi na słońcu, a już na pewno nie w rozgrzanym aucie. Przegrzanie baterii grozi gorszą pracą całego urządzenia, a nawet jej uszkodzeniem. Zimą natomiast wydajność baterii spada o około 50%, może to być dużym problemem dla osób dojeżdżających hulajnogą elektryczną do pracy czy do szkoły w zimie. Wystarczy jednak pozostawienie urządzenia w temperaturze pokojowej na parę godzin i stan baterii wraca do normy.

Przechowywania hulajnogi elektrycznej

Jeżeli nie planujemy używać hulajnogi przez dłuższy czas, należy przechowywać ją w odpowiednich warunkach. Minimalna temperatura to 5 stopni Celsjusza. Nie można przechowywać hulajnogi w skrajnie niskiej temperaturze, gdyż negatywnie wpłynie to na stan techniczny akumulatora. Bateria powinna być naładowana w około 50%.

Czy hulajnogą elektryczną można jeździć w deszczu?

Hulajnoga elektryczna ma zabezpieczenia przed wilgocią, więc nie ma przeciwwskazań do korzystania z tego środka transportu podczas lekkich opadów. Niemniej jednak nie należy zanurzać jej w kałuży czy w głębokim śniegu. W zimie należy korzystać z odśnieżonych chodników. W przypadku gdy zaistnieje sytuacja zamoczenia hulajnogi, należy wyjąć baterię i pozostawić całe urządzenie do wyschnięcia.

 

W razie pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

https://hulajnoga.net/

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.