Zimy w ostatnich latach nie są obfite w opady śniegu, można więc spokojnie przez cały rok poruszać się na hulajnodze. Od momentu wprowadzenia hulajnóg elektrycznych na polski rynek, zauważa się ciągły wzrost ich popularności. Można zaobserwować kilka przodujących w produkcji tego sprzętu marek, wśród których szczególnie wyróżniają się dwie: Xiaomi oraz Ninebot. Jeżeli zastanawiasz się, jaką hulajnogę wybrać, ten artykuł pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Hulajnoga elektryczna Ninebot

Hulajnoga elektryczna Ninebot by Segway z serii KickScooter MAX ma możliwość przejechania na jednym ładowaniu aż 65 kilometrów. To znaczy, że spokojnie posłuży Ci ona jako środek lokomocji, nawet jeśli planujesz dłuższą wycieczkę. Ten model hulajnogi ma wbudowany mechanizm szybkiego ładowania, dzięki czemu bateria od 0 do 100% naładuje się już w 6h. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że po jej naładowaniu możemy przejechać aż 65 km. Jeśli jesteśmy przy baterii to warto wspomnieć, iż jej pojemność wynosi 551 Wh.

Istotny jest fakt, że w hulajnodze elektrycznej Ninebot silnik ma aż 350 W. Pozwala to na sprawne rozpędzenie tej niestety niemało ważącej (bo aż 18 kg) hulajnogi do prędkości maksymalnej 25 km/h. Co warto zaznaczyć napęd przekazywany jest tu na tylną oś.

Hulajnoga została wyposażona także w duże i komfortowe, pompowane opony w rozmiarze 10”. Wymiary całej hulajnogi są dosyć spore i wynoszą 117x47x120 cm.

W razie potrzeby hulajnogę elektryczną Ninebot złożysz w dwóch prostych ruchach. Urządzenie posiada wbudowane oświetlenie oraz odblaski, które gwarantują widoczność podczas nocnej jazdy. Dzięki temu możesz czuć się w pełni bezpiecznie.

Masywna konstrukcja hulajnogi, duże opony oraz mocny silnik i bateria sprawiają, że jest sprzęt odpowiedni również dla cięższych użytkowników.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi

Xiaomi sprzedaje obecnie dwa modele, które warto rozważyć. Mowa tu o modelu Xiaomi Mi 1S (następcy Xiaomi M365) oraz Xiaomi Mi Pro 2 (następcy Xiaomi M365 Pro). Pomijamy tu Xiaomi Mi Essential z racji dosyć małego zasięgu, a wcale nie tak niskiej ceny.

Każda hulajnoga elektryczna Xiaomi jest dosyć lekka i nadaje się do użytkowania zarówno przez mniejszych, jak i większych fanów tego środka transportu. Jej całkowita waga to odpowiednio 12,5 kg oraz 14,2 kg.

Hulajnogi Xiaomi różnią się wymiarami, mocą silnika oraz baterią. W reszcie komponentów nie ma znaczących różnic.

Model Mi 1S oferuje silnik o mocy 250 W, a bateria pozwala na przejechanie 30 km na jednym naładowaniu. W Xiaomi Mi Pro 2 mamy do dyspozycji 300-watowy silnik i 45 km zasięgu. W obu przypadkach silnik zamontowany jest w przednim kole. Pojemność baterii to odpowiednio 280 Wh i 474 Wh. Baterię naładujemy w 5h w przypadku Mi 1S oraz w 9h w przypadku Mi Pro 2.

Wymiary hulajnóg wynoszą 108x43x114 cm (Xiaomi Mi 1S) oraz 113x43x118 cm (Xiaomi Mi Pro 2).

Wszystkie hulajnogi Xiaomi wyposażone są w 8,5-calowe pneumatyczne opony zapewniające dosyć duży komfort jazdy.

Hulajnoga elektryczna Xiaomi została wyposażona w jasne reflektory pozwalające na jazdę po zmroku lub w warunkach ograniczonej widoczności. Dodatkowo w urządzeniu zamontowano tylne światło ostrzegania i podwójny system hamowania.

Ninebot czy Xiaomi – którą hulajnogę elektryczną wybrać?

Każde z tych urządzeń ma wiele plusów, ale warto również przyjrzeć się ich minusom. 

Dużym problemem pojazdów napędzanych na prąd są w dalszym ciągu zasięgi, głównie z uwagi na pojemności akumulatorów. Ninebot wyposażył swój sprzęt w baterię o dużej pojemności, ponieważ na jednym ładowaniu można przejechać aż 65 kilometrów.

Hulajnoga Xiaomi może nie ma aż takiego zasięgu, ale za to jest lżejsza i mniejsza, a więc łatwiejsza w transporcie. Dodatkowo pojazdy Xiaomi są również tańsze. To sprawia, że sprawdzą się lepiej dla mniejszych lub młodszych użytkowników. 

Jeżeli nadal nie wiesz, jaką hulajnogę elektryczną wybrać, zerknij w tabelę poniżej lub skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania, byś wybrał taki sprzęt, który posłuży Ci przez lata.

Hulajnoga Xiaomi Mi 1S Xiaomi Mi Pro 2 Ninebot Max G30
Zasięg 30 km 45 km 60 km
Masa 12,5 kg 14,2 kg 18 kg
Prędkość maksymalna 25km/h 25km/h 25km/h
Pojemność baterii 280 Wh 474 Wh 551 Wh
Czas ładowania 5 h  9 h 6 h
Moc silnika 250 W 300 W 350 W
Wymiary 108x43x114 cm 113x43x118 cm 117x47x120 cm
Napęd Na przednią oś Na przednią oś Na tylną oś
Opony Pneumatyczne 8,5” Pneumatyczne 8,5” Pneumatyczne 10”
Maksymalna waga użytkownika 100 kg 100 kg 100 kg

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.