Wiosna i lato sprzyjają uprawianiu różnego rodzaju sportów, a także zamiany samochodów oraz transportu publicznego na bardziej ekologiczne środki transportu. Takim rozwiązaniem są na przykład hulajnoga lub deskorolka. Są one ciekawym sposobem nie tylko na skuteczne przemieszczanie się, ale także na oryginalne spędzanie wolnego czasu i zabawę z przyjaciółmi. Niestety nie zawsze możemy je wykorzystać, zwłaszcza jeśli zależy nam na szybkim dotarciu do konkretnej lokalizacji. Jednak innowacyjne rozwiązania w postaci deskorolki oraz hulajnogi elektrycznej pozwalają nam na uzyskanie satysfakcjonujących efektów, dzięki którym szybko dostaniemy się w miejsce docelowe. 

Co lepsze - deskorolka elektryczna czy hulajnoga elektryczna?

Jak zawsze – to zależy. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ tak naprawdę odpowiedź jest całkowicie uzależniona od naszych preferencji. Oba urządzenia wyróżniają się innowacyjnością i zaawansowanymi konstrukcjami, jednak z całą pewnością są pomiędzy nimi różnice, które mogą zadecydować o naszym wyborze. 

Zatem - czym tak naprawdę jest hulajnoga elektryczna? Swoim wyglądem przypomina trochę tradycyjną hulajnogę, jednak jest znacznie większa, masywniejsza i wyposażona w silnik elektryczny, który odpowiada za jazdę. Dzięki obecności manetki znajdującej się na kierownicy możliwe jest sterowanie hamulcem oraz gazem, a samo skręcanie wygląda podobnie, jak w przypadku klasycznego modelu. Nauka jazdy na niej jest nieco mniej skomplikowana niż w przypadku deskorolki elektrycznej, dlatego jeśli zależy nam na szybkim zdobyciu umiejętności jazdy, możemy zdecydować się na hulajnogę. Co więcej, hulajnoga posiada stosunkowo duże i pompowane koła zapewniające lepszy komfort niż deskorolka oraz nadająca się do jazdy w różnym terenie.

A może jednak deskorolka elektryczna? Posiada ona w swojej budowie dwa poprzecznie ustawione koła, dzięki czemu możemy między nimi prostopadle stanąć. W odróżnieniu od hulajnogi - deskorolka oczywiście nie posiada kierownicy, a sterowanie nią odbywa się przy pomocy pilota oraz balansowania naszym ciałem. Za przyspieszanie i hamowanie odpowiada pilot a za skręcanie nasze ciało. Deskorolka jest dobrym wyborem dla osób, które czują większą pewność podczas jazdy oraz nie potrzebują stabilizacji w postaci kierownicy. Deskorolka posiada małe, twarde kółka, które nadają się do jazdy właściwie tylko po gładkim asfalcie.

Hulajnoga czy deskorolka elektryczna?

Decydując się na zakup konkretnego urządzenia, musimy rozważyć kilka kluczowych kwestii, które pomogą nam w podjęciu optymalnej decyzji. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę teren po którym będziemy jeździć a także naszą koordynację ruchową i umiejętność utrzymywania równowagi. Jeśli mamy z tym duży problem, lepszym wyborem może okazać się hulajnoga, nie musimy aż tak martwić się o równowagę, ponieważ podczas jazdy trzymamy się wbudowanej kierownicy. Ponadto, hulajnoga jest nieco wygodniejsza od deskorolki, jednak wybór zależy od naszych preferencji, a każdy pojazd pozwoli nam na szybkie przemieszczanie się zarówno na krótkich, jak i średnich dystansach. Jeśli kupujemy sprzęt na własny użytek i jesteśmy wprawieni w jeździe bez trzymanki, a także planujemy jeździć tylko po gładkich ścieżkach rowerowych to doskonale sprawdzi się u nas deskorolka elektryczna. Jednak jeśli produkt ma być prezentem dla dziecka, lepszym rozwiązaniem na początek będzie hulajnoga, która zapewni mu większą stabilność oraz komfort jazdy. 

Hulajnoga czy deskorolka? - Oto jest pytanie

Jak już wiemy, występują znaczne różnice pomiędzy dwoma sprzętami, a jednak ich przeznaczenie jest takie samo. Dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji opartej na umiejętnościach, a także parametrach urządzenia. Pamiętajmy, aby skorzystać z oferty zaufanego i sprawdzonego sklepu, dzięki czemu zyskamy gwarancję solidnego zakupu. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych

W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Pozostając na stronie, wyrażasz zgodę na wykorzystanie tej technologii.